Skip to main content

Kıvılcım KIRAN ile Ebeveyn Ben

Ebeveyn Ben atölyesi ise kendi ebeveynlik yolculuğunda ihtiyaçlarına ve ebeveynlik hallerine yakından bakmak isteyenler için bir farkındalık ve paylaşım atölyesidir. Bu atölyede çocuğunuza nasıl davranmanız gerektiği gibi konularda değil, bir insan ve ebeveyn olarak zorlandığınız yerleri, destek alabileceğiniz alanları, kendinize daha iyi bakmak için gerekli farkındalık ve stratejileri konuşacağız.

Özellikle Jasmin Lee Cori’nin Annenin Duygusal Yokluğu kitabına da değineceğimiz bu atölye hem kendi ihtiyacımız olan annelik ile, hem de çocuklarımıza sunduğumuz annelik ile ilgili konuşacağız. ** Bizde olmayan bir şeyi başkasına sunamayız.** Onun için Cori’nin 10 Temel Anne Mesajı dediği noktaları önce kendi içimizde, kendimiz için yeşertmeye bakacağız 🌱😌

Çocuklar konuşarak değil gözlemleyerek, modelleyerek öğrenir, sizin sinir sisteminize adapte olur. Ebeveynlik rolünde nasıl bir rol modeli olduğumuz, kendimizi nasıl sakinleştirdiğimiz, düzenlediğimiz, kendi kendimize nasıl konuştuğumuz, kendi duygularımızı nasıl işlediğimiz çocuklar tarafından gözlemler ve bize uyumlanırlar.

Bu atölye bununla ilgili, yani kendi ebeveynlik hallerimize bakmak, otomatik düşüncelerini farketmek, kaygı ve korkudan hareketli, tepkisel bir şekilde değil köklenmiş bir şekilde ebeveyn olma hallerimizle ilgili.

Kimler bu atölyeye gelsin?

▫️8 haftalık eğitimlere katılmak için şu an senin için uygun bir zaman değilse ama mindfulness çalışması nasıl olur merak ediyorsan
▫️Maddi olarak uzun soluklu bir eğitime bütçen yoksa ama temel becerileri öğrenmek istiyorsan
▫️Mindfulness ve Şefkat pratiklerine giriş yapmaya, ebeveynlik hallerinde bu yaklaşımları kullanmaya niyetliysen bu atölye senin için uygun olabilir.

Atölye her seviyede katılımcıya açık. Ayrıca bu atölye bir arkadaşına hediye etmek için de iyi bir fikir olabilir.

Sorularınız İçin

  Kıvılcım Kıran Gen

  Organizatör

  Kıvılcım Kıran Gen
  Telefon
  055123165132
  E-Posta
  kivilcimkiran@gmail.com